IN VINO GRATITUDO 2024 Slovaciae

 

 

Pozývame vás na IN VINO GRATITUDO 2024

 

IN VINO GRATITUDO je názov 1. ročníka medzinárodnej súťaže omšových vín, ktorú pripravujeme v spolupráci s Košickou arcidiecézou a Gréckokatolíckou eparchiou Košice. Predstavia sa na nej vína renomovaných vinárstiev z viacerých európskych krajín, ktoré sa venujú práve vznešenej tvorbe omšových vín. Súťažné vína budete môcť ochutnať 14. júna na verejnej výstave v Košiciach, na ktorú vás už teraz pozývame.
 

Hlavným cieľom podujatia je predstaviť verejnosti výrobu omšových vín z domova i zo sveta. Myšlienka zorganizovať súťaž sa v nás zrodila ako inak pri víne a odráža našu vďačnosť za všetky dary, ktoré od Boha máme. Túto ideu najlepšie odráža samotný názov IN VINO GRATITUDO, čo po latinsky znamená „Vo víne je vďačnosť“. Je pre nás veľkou poctou i potešením, že záštitu nad podujatím prevzali Mons. Bernard Bober, arcibiskup – metropolita Košickej arcidiecézy a vladyka Cyril Vasiľ SJ, arcibiskup – košický eparchiálny biskup.
 

Motto prvého ročníka znie: „Od vďačnosti k radosti“. Vyjadruje krásnu myšlienku, že vďačnosť je mnohokrát prvým krokom k ozajstnej vnútornej radosti, ktorá človeka napĺňa bez ohľadu na vonkajšie okolnosti. Príprava omšového vína je pre nás skutočnou cestou vďačnosti.
 

Podujatie IN VINO GRATITUDO pozostáva z 2 hlavných častí:

  • SÚŤAŽ – odborná časť | štvrtok 16. mája | MEA GRATI vinohrady a vinárstvo, Ladmovce

  • VÝSTAVA – verejná časť | piatok 14. júna | Dolná brána, Hlavná ulica, Košice


Výstava pre verejnosť bude spojená s tematickým programom a degustáciou súťažných vín, na ktorú vás srdečne pozývame. Viac informácii o akcii sa dozviete už čoskoro – sledujte naše sociálne siete a web.